HundertGang 2018 – shrnutí + timeline akce

Milý Hundertisto, jelikož se nám akce už opravdu velmi rychle blíží a konečně máme vše potvrzené a pohromadě, můžeme konečně sepsat vše do „finální“ podoby a doufejme, že se od tohoto konceptu na HundertGangu moc neodchýlýme.

Místo konání: Počátky – Příseka u Jihlavy, termín 27. – 29. července 2018.

Kde, za kolik a co za to:

V pátek od 16:00 hodin v RS Valcha Počátky: GPS: 49.2737761N, 15.2430958E
V sobotu od 08:30 hodin na parkovišti v Počátkách: GPS: 49.2653544N, 15.2408750E
Startovné je 300,- Kč za posádku.
Každá zaregistrovaná posádka obdrží jeden model z limitovné série HundertGang2018. Modýlků máme celkem 100 kusů, proto i maximální počet startujících posádek je 100.
Dále každá posádka obdrží kupón na vstup do muzea modelů v Přísece u Jihlavy pro jednu osobu. Ostatní dospělí z posádky mají vstupné snížené na 50,- Kč
Sraz je určen pro nadšence s vozy Škoda do roku 1989, mohou tedy dorazit i „místní“ škodovkáři, kteří nebudou chtít soutěžit a jen se k nám na chvilku přidají.

Letošního srazu se zúčastní i členové spřáteleného webu TECHWEB a letos budeme mít i větší zahraniční účast, proto jsme udělili i několik vyjímek na původnost vozu, jelikož třeba posádka z Velké Británie by k nám cestovala svoji Škodou 120 poměrně nepohodlně… 🙂

Téma letošního srazu je NÁVRAT DO DĚTSTVÍ, proto můžete počítat s tím, že některé úkoly nejen během AOS mohou být poněkud infantilní…

Program akce a časový harmonogram:

Pátek 27. července 2018

– organizační tým dorazí na místo okolo 12:00, musíme vše ještě dopřipravit, zkontrolovat trasy atd. takže registrace bude otevřená cca. od 16:00 hodin. Registraci rozbalíme pravděpodobně na terase u jídelny / hospody.

 • 18:00 – 18:45 – večeře. Vzhledem k tomu že jsou večeře společné, jsou časy výdeje relativně pevně dané, Ty kdo mají zarezervovanou večeři proto poprosíme, doražte včas! 
 • – poté následuje relativně volný program, věřím že všichni oceníte možnost posedět s přáteli a pokecat, nicméně pro ty aktivnější z vás jsou zde následující možnosti:
  •     – sledování nejtemnějšího úplného zatmění měsíce za poslední 3 roky (21:30 – 23:15)
  •     – možnost návštěvy nejlepšího minipivovaru v širokém dalekém okolí – Pivovar Popelín (cca. 8 km)
  •     – případně můžeme večer pustit nějaký klasický Hundertisitcký film. (třeba Hogo Fogo Homolka :)) )
 • Sobota 28. července 2018 – hlavní srazový den

 8:00 – 8:45 – snídaně (společná formou švédských stolů)

  – poté přesun na parkoviště u hřbitova (cca. 400 metrů od kempu) – Mezi tímto parkovištěm a kempem vede pouze úzká silnička pro jedno vozidlo, proto poprosíme účastníky, kteří přijedou až v sobotu a nebudou se chtít ubytovat, aby do kempu vůbec nejezdili, ať tu silničku neucpeme.

 •  – registrace na parkovišti bude otevřena od 8:30, organizační tým tu bude cca. od 8:15 ráno. Účastníci, kteří budou od pátku v kempu mají čas, oficiální zahájení srazu je v 9:30, takže mohou na místo dorazit až v půl desáté.
 • – v 10:00 je nejzažší čas příjezdu, protože pak už bude probíhat volba elegance a další program. (ladění motorů, focení atd.)
 • Volba elegance proběhne tradičně v následujících kategoriích:
 • Škoda 100, 110
 • Škoda 1000, 1100
 • Škoda 110R
 • Škoda 120, 125, Garde/Rapid
 • Oldtimer (ostatní)
 • Šrot srazu
 • – cca. v 10:30 si povíme něco o letošní AOSce a vůbec o celém srazu (v tuto chvíli už je potřeba aby byla startovní listina uzavřená)
 • – v 11:00 odstartujeme první posádku na trať AOS. – AOS má lehce přes 50 km a vede po silničkách II. a III. třídy. Během AOS je možnost se naobědvat (hospůdek a restaurací po cestě moc není, budete na ně v itinerářích zavčasu upozorněni.) Nejzazší možnost oběda je pak přímo v muzeu Abrexu v Přísece u Jihlavy, není zde však plnohodnotná restaurace, pouze kavárna, kde je možné si objednat Pizzu nebo Panini, avšak kapacita je momentálně cca. 6 ks / hodinu (je možné že se situace změní a toto se dozvíte nejpozději na rozpravě před AOS. 🙂 )
 • – AOS je plánovaná na cca. 2 hodiny (jen průjezd) i s obědem po cestě, případně s návštěvou muzea mlynářství se však může protáhnout klidně na 3,5 – 4 hodiny.
 • Veškeré živé hlídky proto budou během několika prvních kilometrů a potom až v Přísece na zámku.
 • Muzeum je pro nás samozřejmě otevřeno po celý den, vstupné pro jednu osobu z posádky je v ceně startovného, ostatní dospělí mají vstup za 50,- kč / osobu.
 • – V muzeu na Vás opět čekají nějaké úkoly a otázky, které se budou počítat do bodování AOS.
 • – AOS je samozřejmě nepovinná a pro ty, kteří chtějí jet „vejletem“ máme připraveného zdejšího „horského vůdce“, který odvede ty, kteří nebudou soutěžit přímo do muzea v Přísece.
 • – od 14:30 otevřeme na nedalekém letišti v Komárovicích měřené sprinty na 400m v následujících kategoriích:
 • Škoda do 1000 ccm.
 • Škoda do 1100 ccm.
 • Škoda do 1200 ccm.
 • Škoda do 1500 ccm.
 • Speciál + ostatní
 • – původně jsme měli kategorie jiné, ale vzhledem k „otevřenosti“ letošního HundertGangu bude toto hodnocení podstatně spravedlivější.

– cca. v 17:00 vyrazíme společně na Spanilou jízdu, která povede po stejné trase jako trasa AOS.

– po příjezdu do Počátek jedou do kempu pouze ti, kteří zůstanou přes noc, ostatní nechají auta zaparkovaná na parkovišti u hřbitova. Zaparkovaná auta ohlídáme, ale samozřejmě je nebudeme hlídat celou noc, ale cca. do 23:00 hodin nejpozději.

– 18:00 – 18:45 – Večeře

– od 20:30 – 21:00 proběhne v kempu beseda se zakladatelem a ředitelem Abrexu o modelech a jejich výrobě a vůbec o všem, co Vás bude o Abrexu zajímat..

Neděle 29. července

 8:00 – 8:45 snídaně

  od 9:30 opět na parkovišti – Jízda pravidelnosti – ale tentokrát RC modelem. Tuto soutěž má pod patronátem ABREX a vítězům věnuje velmi hodnotné ceny v podobě krásných modelů.

Soutěž se samozřejmě pojede s RC modelem Abrexu, máme však připravené i náhradní kousky v případě nějaké nenadálé havárie. – soutěž se pojede celkem na 3 kola, první zkušební, druhé na ustavení času a třetí na co nejbližší čas průjezdu druhého kola. Vyhrává ten, kdo trať projede s nejnižším rozdílem časů ve 2. a 3. kole

Kategorie:

 1. 1) Kluci
 2. 2) Holky

Po této soutěži následuje oběd a vyhlášení výsledků. (cca. ve 13:00 hodin)

 • – kdo bude chtít v Počátkách ještě chvilku „pobejt“ může navštívit místní festival, který začíná na hřišti od 14:00 hodin.

Kemp a Ubytování:

Ubytování je pro nás zarezervováno v RS Valcha v Počátkách.
Všechny informace o něm najdete na https://www.tomandlovi.cz/, pokoje již jsou rozebrané, ze soboty na neděli jsou však volné téměř všechny chatky. Pro ty, kteří dorazí již v pátek a nechtějí se trmácet se stanem je k dispozici ještě druhá budova, kde je ovšem ubytování na trošku horší úrovni.

Ti kteří mají zamluvené ubytování dostanou na registraci předvyplněné ubytovací archy a s nimi zajdou za p. Tomandlem, kde po zaplacení obdrží klíče od pokoje/chatky a případně stravenky.

Ceník služeb:
Strava
Cena za osobu/den
Celá penze dospělí (švédský stůl snídaně) 250,- Kč
Polopenze dospělí (švédský stůl snídaně) 185,- Kč
Celá penze děti (švédský stůl 10 let snídaně) 180,-Kč
Polopenze děti (švédský stůl 10 let snídaně) 125,-Kč
Snídaně 120,-Kč
Snídaně děti do 10.ti let 60,-Kč

Snídaně jsou formou švédského stolu. Při ubytování bez stravy je účtováno za každý den a osobu 20,-Kč za kuchyňku.
Ubytování 1 a 2 dny
Cena za osobu/den
Chata 650,- Kč cena je konečná
Lůžko na pokoji 200,- Kč

Poplatek za auto 40,-Kč / den

Poplatek MÚ 10+2,-Kč za osobu / den

Snídaně vřele doporučujeme, vyzkoušeli jsme a vůbec nelitujeme. Zrovna se podávala vaječná omeleta, palačinky, různé druhy párků, salámu a sýrů,pečiva, zelenina, vánočka, muffinky, vločky a jiné křupinky do mléka a jogurt, marmelády, máslo, čaj a nevím, co ještě.
Standartně jsou snídaně od 8.00 do 8.45.
Doporučujeme objednat předem. Jinak pro Vás nemusí již být čerstvé pečivo. To hlavně platí, pro ty ,co dorazí večer a budou chtít najednou snídaní využít.

Obědy a večeře jsou jednotné. Mimo toho by měla být i omezená možnost něčeho grilovaného, případně z udírny.

Použití vlastních grilů je zpoplatněno.
Chatičky jsou volné pouze ze soboty na neděli.
Psi mohou do areálu jen na vodítku, za poplatek 50Kč a majitel zvířete je povinen si po mazlíčkovi uklízet.
V areálu je možnost WIFI.

 

Hundertům ZDAR!

POZOR!!! Uzávěrka předregistrace se startovním číslem se jménem již příští středu – 25. července